odtj-znacznik

Szkolenie doskonalenia techniki jazdy motocyklem

Jazda motocyklem jest dla wielu spełnieniem marzeń. Doświadczeni motocykliści wiedzą, że praktyka pozwala unikać wielu niebezpiecznych sytuacji. Często młodzi kierowcy nie są świadomi zagrożeń wynikających z jazdy motocyklem, co w wielu przypadkach kończy się tragicznie. W celu poprawy bezpieczeństwa, nie tylko niedoświadczonych, ale także doświadczonych motocyklistów powstało szkolenie doskonalenia techniki jazdy motocyklem.

Świadomość zagrożeń i umiejętność bezpiecznej jazdy motocyklem to dwa najważniejsze czynniki, które poprawiają bezpieczeństwo osób kierujących jedno śladami. Szkolenie doskonalenia techniki jazdy motocyklem obejmuje ćwiczenia manewrowe w sytuacjach awaryjnych takich jak awaryjne hamowanie, ominięcie przeszkody, czy wychodzenie z poślizgu na zakręcie. Dodatkowo podczas szkolenia doskonalenia techniki jazdy motocyklem pokazujemy kursantom jak sprawdzać stan techniczny pojazdu. Szkolenie doskonalenia techniki jazdy motocyklem obejmuje również krótką część teoretyczną związaną z zagrożeniami w ruchu drogowym i omówieniem najczęstszych błędów w trakcie jazdy motocyklem.

Szkolenie doskonalenia techniki jazdy – jakie zagadnienia obejmuje część praktyczna?

  • poprawna pozycja na motocyklu;
  • zachowanie podczas przeciwskrętu;
  • omijanie przeszkód;
  • techniki poprawnej zmiany biegów;
  • techniki bezpiecznego hamowania;
  • sprawdzanie stanu technicznego motocykla.
Szkolenie doskonalenia techniki jazdy motocyklem nauczy Cię jak bezpiecznie wykorzystywać potencjał każdego motocykla. Dzięki szkoleniu będziesz mógł jeździć dynamicznie, a jednocześnie bezkolizyjnie. Zapraszamy Cię na kurs doskonalenia techniki jazdy motocyklem!

Zapisy oraz wszelkie informacje:

telefon: 783 90 90 93

e-mail: biuro@odtj.torun.pl

biuro: ul. Chełmińska 21, Toruń